UG-SM-10MM13 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric, Magnetic
Price: Price On Request
Part Number: UG-SM-10MM13
UG-SM-10MM13 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric, Magnetic. Fastener End Size: 10mm Fastener End Shape: Hex Overall Length: 1.28” / 32.5mm Drive Size: 3/8” Square Drive
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 95 & 96
Technical Specifications
Additional information
Fastener End Size
10mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.28'' / 32.5mm
Drive Size
3/8'' Square Drive
Additional information
Fastener End Size
10mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.28'' / 32.5mm