UG-14MM33 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric
Price: Price On Request
Part Number: UG-14MM33
UG-14MM33 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric. Fastener End Size: 14mm Fastener End Shape: Hex Overall Length: 3.53” / 89.7mm Drive Size: 3/8” Square Drive
UG-14MM33 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric Description
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 94 & 95
Technical Specifications
Additional information
Fastener End Size
14mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
3.53'' / 89.7mm
Drive Size
3/8'' Square Drive
Additional information
Fastener End Size
14mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
3.53'' / 89.7mm