UG-SF-19MM43 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric
Part Number: UG-SF-19MM43
UG-SF-19MM43 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric. Fastener End Size: 19mm Fastener End Shape: Hex Overall Length: 1.53” / 38.9mm Drive Size: 3/8” Square Drive
UG-SF-19MM43 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric Description
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 94 & 95
Technical Specifications
Additional information
Fastener End Size
19mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.53'' / 38.9mm
Drive Size
3/8'' Square Drive
Additional information
Fastener End Size
19mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.53'' / 38.9mm