UG-SF-16MM03 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric
Price: Price On Request
Part Number: UG-SF-16MM03
UG-SF-16MM03 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric. Fastener End Size: 16mm Fastener End Shape: Hex Overall Length: 1.03” / 26.2mm Drive Size: 3/8” Square Drive
UG-SF-16MM03 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric Description
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 94 & 95
Technical Specifications
Additional information
Fastener End Size
16mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.03'' / 26.2mm
Drive Size
3/8'' Square Drive
Additional information
Fastener End Size
16mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.03'' / 26.2mm