UG-MB-12MM23-D Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric, Magnetic
Price: Price On Request
Part Number: UG-MB-12MM23-D
UG-MB-12MM23-D Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric, Magnetic. Fastener End Size: 12mm Fastener End Shape: Double Hex Overall Length: 2.03” / 51.6mm Drive Size: 3/8” Square Drive
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 95 & 96
Technical Specifications
Additional information
Fastener End Size
12mm
Fastener End Shape
Double He
Overall Length
2.03'' / 51.6mm
Drive Size
3/8'' Square Drive
Additional information
Fastener End Size
12mm
Fastener End Shape
Double He
Overall Length
2.03'' / 51.6mm