UG-MB-15MM23 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric, Magnetic
Part Number: UG-MB-15MM23
UG-MB-15MM23 Apex Standard 6-Point u-Guard 3/8” Square Drive Impact Socket, Metric, Magnetic. Fastener End Size: 15mm Fastener End Shape: Hex Overall Length: 2.03” / 51.6mm Drive Size: 3/8” Square Drive
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 95 & 96
Technical Specifications
Additional information
Fastener End Size
15mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
2.03'' / 51.6mm
Drive Size
3/8'' Square Drive
Additional information
Fastener End Size
15mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
2.03'' / 51.6mm