UG-11MM21 Apex Standard 6-Point u-Guard 1/4” Square Drive Impact Socket, Metric
Price: Price On Request
Part Number: UG-11MM21
UG-11MM21 Apex Standard 6-Point u-Guard 1/4” Square Drive Impact Socket, Metric. Fastener End Size: 11mm Fastener End Shape: Hex Overall Length: 1.78” / 45.2mm Drive Size: 1/4” Square Drive
Discontinued
UG-11MM21 Apex Standard 6-Point u-Guard 1/4” Square Drive Impact Socket, Metric Description
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 92
Technical Specifications
Additional information
Fastener End Size
11mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.78'' / 45.2mm
Drive Size
1/4'' Square Drive
Additional information
Fastener End Size
11mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.78'' / 45.2mm